Artykuły

Innowacje, rozwiązania i inspiracje - kalendarz Konferencji Technicznych 2022 zapełnia się!


Maksymalizacja efektów, zapewnienie produktów wysokiej jakości, rozwiązania z zakresu optymalizacji, w tym zmniejszenie zużycia energii, gazu i innych mediów technicznych, utrzymanie odpowiedniego poziomu wydajności oraz wdrożenie

efektywnych, nowoczesnych rozwiązań to cele osób odpowiedzialnych za jak najlepsze funkcjonowanie zakładu. Aby osiągnąć te cele trzeba być na bieżąco z najnowszymi trendami, technologiami i produktami.ITM INDUSTRY EUROPE - wracamy do spotkań!


Przed nami pierwsze po kilkunastomiesięcznej przerwie wydarzenie dedykowane branży. Targi ITM INDUSTRY EUROPE już 31 sierpnia otworzą sezon spotkań dla przemysłu. Jak firmy i partnerzy oceniają miniony rok i czas wirtualnych relacji? Czego szczególnie oczekują od targów? Co planują organizatorzy? Znamy odpowiedzi.

Przygotowaniom do targów ITM INDUSTRY EUROPE na „ostatniej prostej”, towarzyszą optymistyczne analizy rynku.
Rekordy w przemyśle
Wskaźnik PMI, obrazujący nastroje w przemyśle, był w czerwcu na rekordowym poziomie 59,4 pkt.


Czytaj więcej...

Zautomatyzowane spawanie metodą CBT złączy doczołowych ze stali X5CrNi 18-10


W przemyśle motoryzacyjnym, technologii budowy maszyn i okrętowym spotykamy się z coraz większymi wymaganiami odnoszącymi się do jakości i estetyki uzyskiwanych połączeń spawanych. Stosowane tradycyjnie metody łączenia metali na przestrzeni lat są ciągle modyfikowane i udoskonalane w celu wyeliminowania potencjalnych niezgodności wynikających

z zastosowanego procesu spawalniczego. Standardowy proces spawania MIG nie umożliwia uzyskania wysokiej jakości połączeń przy łączeniu cienkich blach. W wyniku otrzymuje się wysokie odkształcenia cieplne oraz szeroką strefę wpływu ciepła, w której często dochodzi do niekorzystnych zmian strukturalnych osłabiających złącze.


Czytaj więcej...

Wprowadzenie głębokowtapiających metod spawania drogą do oszczędności materiałowych i zwiększania nośności konstrukcji spawanych


Konstrukcje spawane składane są z elementów łączonych zasadniczo dwoma rodzajami spoin: czołowymi i pachwinowymi. Spoiny te różnią się kilkoma cechami (...)

Najistotniejszą różnicą decydującą o rozpowszechnieniu spoin pachwinowych jest łatwość ich wykonywania – niewymagająca zatrudniania wysokokwalifikowanych spawaczy i ukosowania łączonych elementów.


Czytaj więcej...

Czekamy na targi ITM INDUSTRY EUROPE


Wyjątkowa atmosfera biznesowych spotkań, gwar wystawców i zwiedzających, dźwięk pracujących maszyn oraz paleta nowości dla przemysłu 4.0 – na to od miesięcy czekają sympatycy targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Nastroje są optymistyczne, organizatorzy intensywnie pracują nad najbliższą edycją wydarzenia zaplanowaną na 31.08-3.09.2021. Wygląda na to, że będą to w tym roku pierwsze -na taką skalę - targi dla przemysłu w tej części Europy.


Czytaj więcej...

INNOFORM 2021 - on-line


Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zapraszają w dniach 20-22 kwietnia 2021r. na Konferencję Branży Narzędziowo-Przetwórczej INNOFORM® w formule on-line. Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona niezwykle istotnym

dla branży narzędziowej zagadnieniom ECO-DESIGN oraz Circular Economy. W centrum uwagi znajdą się zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami – Gospodarki Obiegu Zamkniętego.


Czytaj więcej...

Innowacyjne narzędzia i technologie obróbki skrawaniem


W artykule przedstawiono nowoczesne narzędzia i technologie stosowane w obróbce skrawaniem oraz omówiono potencjalnekierunki rozwoju tych metod wytwarzania. Szczególną uwagę skupiono na materiałach narzędziowych

i powłokach przeciwzużyciowych, a także na tych elementach konstrukcyjnych narzędzi oraz strategii skrawania, które silnie oddziałują na szeroko rozumianą efektywność wytwarzania.


Czytaj więcej...

Jesteśmy gotowi na jesień przemysłową


Kiedy odbędą się w Krakowie pierwsze targi przemysłowe? Czy będą one funkcjonowały tak, jak wcześniej? Czy udział w nich może pomóc wyjść firmom z kryzysu? To pytania, z którymi na co dzień mierzą się m.in. organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE zaplanowanych na 14 15 października 2020 roku w EXPO Kraków.

W przypadku praktycznie każdej branży został mocno zaburzony łańcuch dostaw i kontaktów. Firmy odczuwają brak możliwości prezentacji produktu czy promocji marki przed fachową publiką. Z kolei klientom coraz bardziej brakuje obcowania z nowościami branżowymi, chcą móc w sposób namacalny porównać produkty i technologie.


Czytaj więcej...

Targi KOMPOZYT-EXPO - zmiana terminu


Jak Państwo wiedzą, bardzo dużym zmianom uległy kalendarze imprez targowych w całym kraju. Większość ośrodków targowych przeniosła swoje imprezy wiosenne na jesień.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu 11. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® z dnia 6-7 października na 14-15 października 2020.


Czytaj więcej...

PRZEMYSŁ ERY CYFROWEJ


„Przemysł Ery Cyfrowej” – to hasło przewodnie kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-6 listopada 2020 r.

ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w kraju targi kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0.


Czytaj więcej...

Przemysłowa Wiosna - zmiana terminu


W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, wystawców, zwiedzających pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji

z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem, prezydentem Kielc Bogdanem Wentą oraz Świętokrzyskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Ciurą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Przemysłowej Wiosny.


Czytaj więcej...

Artykuł koncentruje się na problematyce dotyczącej przedstawienia narzędzia do pomiaru poziomu zarządzania jakością w przedsiębiorstwach branży obróbki metali.

Determinanty jakości w przedsiębiorstwach branży obróbki metali


Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie propozycji kryteriów, które można wykorzystać w celu oceny skuteczności systemu zarządzania jakością w branży obróbki metali. W publikacji zaprezentowano najważniejsze kryteria oceny skuteczności systemów zarządzania jakością w tej branży. Uwzględniono pięć głównych grup czynników:

zdolność organizacji do poznania potrzeb klienta, zdolność organizacji do zarządzania procesami, wiedza i zdolność do jej pozyskania, zdolność do zmiany i realizacji celów oraz zdolność do kreowania i utrzymania wzajemnie korzystnych relacji z dostawcami. W dalszej części publikacji zaprezentowano najważniejsze technologiczne determinanty jakości w branży obróbki metali.


Czytaj więcej...